+90 (532) 342 36 01

Tekne Kiralama Hakkında S.S.S

Tabiki rotanızı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Eğer Gulet kiralamış iseniz, Guletlerde yakıt kiralama fiyatının içindedir. Haftalık yada daha fazla tur yapan Guletlerin günlük yapacağı seyir 3-4 saati geçmez bu durum çok normaldir. Çünkü gün içindeki yemek ve deniz molaları verilmek zorundadır yoksa tatilinizin sürekli yol giderek bir anlamı kalmaz. Neticede sizler bu tatile dinlenmek için geliyorsunuz. Rotanızı organize ederken bunları dikkate almak zorundasınız. Kaptanla bu konuda koordinasyon yaparsanız daha kaliteli güzel bir tatil yaparsınız artı kaptan havanın durumuna göre rotada sizin sağlığınız ve rahatlığınız için değişiklik yapabilir. Motoryat ve yelkenli tekne kiralamalarında yakıt size aittir. Arzu ettiğiniz kadar yol yapabilirsiniz bu konuda sorun yoktur.

Bu durum tek yön kiralama demektir. Guletler için, tekne sizi istediğiniz limanda bıraktıktan sonra tekrar yeni müşterisini almak için hareket ettiği yani bağlı bulunduğu limana dönmek zorundadır. Bu durum tekne için artı yakıt demektir. Teknenin dönüş yakıtını ödemeniz gerekmektedir. Eğer tekne indiğiniz limandan yeni müşterisini alacak ise ödeme yapılmaz. Eğer bağlı olduğu limana dönmek zorunda ise teknenin limanına dönmesi için gereken süre öncesinde tekneden inmek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Bu durum yelkenli teknelerde farklılık gösterir. Yelkenli bir tekneyi başka bir limanda teslim ederseniz. O teknenin limanına dönmesi için bir kaptan gönderilmesi ve kaptanın günlük ücreti söz konusudur artı dönüş yolunda yakacağı yakıtıda ödemeniz gerekmektedir. Buna yelkenli teknelerde fazladan ödenen tek yön ücreti denir. Bu ücret mesafenin uzaklığına göre farklılık gösterebilir. Sitemize girdiğinizde yelkenli teknelerin kiralama koşullarında tek yön ücretlerini görebilirsiniz. Motoryatlardaki durum ise teknenin zaten bir kaptanı olduğu için yalnızca dönüş yolunda harcayacağı yakıtı sizin tarafınızdan karşılanır.

Yiyecek içecek  konusu tamamen sizin tasarrufunuz altındadır. Isterseniz tur öncesi alışverişinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu konuda teknenizin mutfak görevlisi şefiniz size liste yaparken yardımcı olacaktır. Motoryatlardada durum aynıdır. Kaptansız yelkenli teknelerde zaten yiyecek içecek alışverişinizi kendiniz yaptığınız gibi yemek yapılması ve bulaşık yıkanması ayrıca diğer işler hepsi size aittir. Yada bu işleri yapması için bizlerden hostes talep edebilirsiniz. Motoryatlar ve guletler için ikinci seçenek ise mevcut üç çeşit menümüzden, standart ve Deluxe menü seçeneklerinden birini seçerek yiyecek içecek işine hiç karışmaz herşey dahil tekne kiralama yapabilirsiniz. Her üç menümüzde mükemmeldir. Menüler sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşamüstü beş çayı ve aperatifleri ve akşam yemeği olmak üzere günlük dört servis şeklindedir. Içecek servisleri 24 saattir. Menü seçenekleri linkimizde her üç menümüzü inceleyebilirsiniz her menü haftalık olarak gün gün yazılmıştır. Menü fiyatları kişi başı günlük olarak verilmiştir. 0-6 yaş gurubu çocuklar ücretsiz 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirimlidir. Soft içecekler ve içme suyunuz fiyatın içindedir. Alkollü içecekler fiyata dahil değildir. Tur öncesi alkollü içeceklerinizi kendiniz satın alabilirsiniz yada yine tur öncesinde bize göndereceğiniz bir liste ile, alkollü içecek satın almanızı sizler adına bizlerde yapabiliriz.

Standart Yiyecek - İçecek Menüsü

Deluxe Yiyecek - İçecek Menüsü

Gulet turları yakıtı tekne fiyatının içinde sizin keyifli bir tatil yaparak dinlenmeniz ve bir yılın yorgunluğunu atabilmeniz için organize edilen, mavi turlar, mavi yolculuklardır. Turunuzda biz çok yer göreceğiz diyerek tabiat harikası koylara yarım saatlik bir ziyaretle mavi tur yapılmaz, bunun adı mavi tur olmaz. Biz müşterilerimize, dostlarımıza şunu her zaman söylüyoruz. Ege akdeniz bölgemizde bütün koylar birbirinden güzeldir, önemli olan tatilinizde bu koyların keyfini doyasıya çıkarın, gittiğiniz bir koyda kendinizi huzursuz etmeyin. Doyasıya denize girin, yüzün, balık tutun, kitap okuyun, müzik dinleyin diye telkinde bulunuyoruz. Bunu yapmazsanız ve kaptan hadi başka koya gidelim orası olmadı diğerine gidelim tarzını benimserseniz bu tatilinizden bir şey anlamaz yorgun düşersiniz. Tatiliniz bir koydan diğerine taşınmakla geçer. Kelimenin tam anlamıyla yolda geçer. Layıkıyla yapılan bir mavi yolculukta günlük seyir zamanı 3-4 saati geçmemelidir. Tekne fiyatları hesaplanırken bu seyir süresine göre hesaplanır. Hiçbir şirket ben teknenin yakıtından istifade edeyim daha çok para kazanayım düşüncesinde olamaz tam tersi müşterisinin tekneden memnun ayrılması için elinden ne geliyorsa yapar. Onları mutlu edecek olan tur sonrası müşterisinin kendisine telefon yada mail ile ulaşarak memnuniyetini ifade etmesi bizim için ve bu piyasadaki tüm dostlarımız için en büyük mutluluktur. Bu tür memnuniyet ifadeleri verilen tüm emeklerin, sıkıntıların, yaşanan tüm sorunların halledilmesinin karşılığı, mükafatıdır. Mavi turda bilmeniz gereken, bu işi layıkıyla yapan firmaların sizin mutluluğunuz için herşeyi  yapmaya hazır olduklarıdır. Bu anlamda bizlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Turunuz süresince Teknetürk olarak bizleri, sizleri sürekli arayacağımız için hep yanınızda hissedeceksiniz. Yalnız olmadığınızı bileceksiniz.

Tatile çıktığınızda o tatil sizindir. Tatil süreniz bellidir bu sürenizi rotanızdaki istediğiniz yerde yada çok seveceğiniz bir yada birkaç adada geçirebilirsiniz. Beğendiğiniz bir yer olduğunda bunu kaptanınızla paylaşabilirsiniz. Kaptanınız sizin mutlu olacağınız herşeyi yapmaya hazırdır. Tatilinizin her gününü arzu ettiğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Rezervasyon talebinizde sözleşmeniz hazırlanır size gönderilir. Bu sözleşme 3 ayaklı yani üç imzalı bir sözleşmedir. Sizin sözleşmenizi imzalayıp kaporonuz ile birlikte bize gönderdiğinizde kaporonuz tekne sahibine teslim edilirken sözleşmenizi imzalar. Üçüncü imza bu turun garantörü bizler yani Teknetürk Denizciliktir. Sözleşmenizi bizlerde imzalayıp kaşeledikten sonra rezervasyonunuz tamamlanmıştır ve size imzaları tamamlanmış olarak sözleşmeniz gönderilir. Sözleşmenin maddeleri açık açık sizi ve tabiki teknesini size kiralayan tekne sahibinide korumaktadır. Her iki tarafın garantörü olarak sözleşmeyi hazırlayan Teknetürk görünmektedir. O andan itibaren turunuzun en sağlıklı şekilde tamamlanması için gerekli olan herşey şirketimiz tarafından yapılacaktır. Turunuz sırasında olası ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar terslikler için arayacağınız tek yer Teknetürk Denizcilik'tir. Hiçbir şekilde tekne personeli ile kaptan ile muhatap olmamanız gerekmektedir yalnızca bizi telefon ile aramanız yeterlidir. Sorunu halletmek bizim görevimizdir. Gerekirse teknenizi dahi değiştirebiliriz. Önemli olan tur bitiminde sizin, teknenizden mutlu bir şekilde ayrılmanızdır.

Rezervasyonunuz üç aylık bir sürede gerçekleşecek ise sözleşme sırasında kiralama bedelinin %50 si kadar miktarını ödeyerek kalan bakiye %50 miktarını teknede nakit yada tura birkaç gün kala banka havalesi ile ödeyebilirsiniz. Eğer rezervasyonunuz erken rezervasyon olup 3 aylık bir süreden daha uzun ise sözleşme sırasında %30 rezervasyonun gerçekleşmesine  iki ay kala %20 kalan %50 bakiye ödemenizi teknede nakit yada birkaç gün önce banka havalesi ile ödeyebilirsiniz.

Gulet, motoryat ve personelli büyük yelkenli tekne kiralamalarında herşey dahil sistemle teknelerimizi kiralayabilirsiniz. Guletlerde yemek menüsünü seçmeniz bu uygulama için yeterlidir. Motoryat ve yelkenli personelli teknelerde yakıt müşteriye ait olduğu için maliyet hesabı yapılması gerekmektedir. Öncelikle gidilecek rota tespiti yapılır, toplam deniz mili hesaplanır, böylelikle teknenin yakacağı yakıt ortaya çıkar, çünkü her teknenin normal cruise seyrinde yakacağı yakıt bellidir. Seçeceğiniz menu de bu rakama dahil edlerek. Tekne kiralama bedeli ile birlikte size herşey dahil fiyatı bildirilir. Bu detayların hepsi sözleşmenizde maddeler halinde yazılacaktır.

Teknelerdeki su sporları ekipmanları sizler içindir, botun ve jet ski nin yakıtının haricinde sizden ücret istenmez. Teknenizde scuba tüplü dalış ekipmanları mevcut ise ve sizinde dalış bröveniz var ise, tura çıkmadan önce çıkış bölgenizdeki sahil güvenlik komutanlığından. Dalışa kapalı bölgelerin koordinatlarını alarak. Dalışa açık yerlerde komutanlıktan izin alarak dalabilirsiniz. Fakat scuba dalışta zıpkın ve fener kullanamazsınız. Daha doğrusu balık vuramazsınız. Fakat serbest dalış ekipmanları ile dalışa açık bölgelerde sportmence dalarak balık vurabilirsiniz.

Teknelerin sigorta poliçelerinde tura katılanların, ferdi kaza sigortaları mevcuttur. Bunun yapılıp yapılmadığını kontrol etmek acentanızın görevleri içindedir. Acentanızın yani bizlerin görevlerini ana sayfamızdaki Gulet kiralama bölümünden detaylı olarak görebilirsiniz. Yinede tedbir olarak sizler tur öncesi sigortacınıza turunuz süresince geçerli ferdi kaza sigortanızı yaptırınız. Bunu yaptırmak önemli bir rakam değildir 10 kişi için tutacak total rakam 200-250 TL. Kadardır.

Bu konuda eğer yıl sonuna kadar yeni sezon öncesinde yaptıracağınız erken rezervasyonlarda tekne çeşidine göre %25 e varabilen indirimler almanız mümkündür. Artı erken rezervasyonlarda rahatça teknenizi seçebilirsiniz. Tekne kiralamada son dakikada rezervasyon yaptırmak çok sağlıklı değildir. Indirimler konusunda yeni sezon öncesinde haberler bölümümüzde erken rezervasyon indirimlerimizi görebilirsiniz.

Ticari amaçlı çalışan tüm teknelere her sezon öncesi denize elverişlilik belgeleri verilirken yatak sayısına göre verilir. Her kabinin iki kişilik olduğunu düşünürsek 6 kabin bir tekne tura ancak toplam 12 kişi alarak çıkabilir. Çünkü teknede bu sayının karşılığı ve personel sayısına göre can yeleği ve can salı bulunur, ve denize elverişlilik belgesinde bunlar tesçil edilir. Yunan adaları çıkışlarında ise kabin sayısına göre yolcu müsadesi olan birkaç tekne haricinde her teknenin 8 yada 10 kabinide olsa 6 kabin yolcusu kadar bir sayı ile adalar çıkışı alabilir. Bu bizim sularımızda kabin sayısı kadardır. Sahil güvenlik botları yaptıkları kontrollerde eğer teknede denize elverişlilik belgesinde yazan sayıdan fazla kişi bulurlarsa kişi başına 5 bin tl. ye varan cezalar yazmaktadırlar. Bu çocukta olsa farketmemektedir. Eğer isterse sahil güvenlik tekneyi o sezon seferdende men etmektedir. Bu para ve ceza çok ağırdır. Bu yüzden lütfen kaptanı yada tekne sahibini zorlamayınız. Çünkü sonrasında tekneye verilecek ceza sizide vicdanen çok üzecektir.

Gulet ve yelkenli tekne kiralamaları haziran 15 ve eylül 15 tarihleri arasında yani yüksek sezonda, genellikle cumartesi – cumartesi olmak üzere haftalıktır. Cumartesi günleri tur değişim günüdür. Bir hafta öncesinin misafirleri turun son günü akşamı yani cuma günü akşamı limana gelir. O gece bulunduğu limanda eğlenirler gece teknelerinde yatarlar ve cumartesi sabahı  kahvaltı sonrası en geç saat 10:00 gibi tekneden çıkış yaparlar. Tekne müşteri çıkışından sonra o gün tekneye girecek yeni haftanın misafirleri için temizliğe ve bakıma alınır. Bu bakım 3-4 saat surer yeni misafirler bu arada tekneye valizlerini bıraktıktan sonra erzak alışverişlerini yaparlar. Bu arada teknenin kaptanıda yeni misafirlerinin liman çıkışlarını alır. Alınan malzemelerin yerleştirilmesi kaptanın kendisini ve personelini tanıştırması darken saat öğleden sonra  en erken 16:00 yı bulacaktır. Ancak bu saatten sonra çıkış yapılabilir ve limana çok uzak olmayan bir koyda ilk gece geçirilir. Malesef saydığımız bu sebeplerden dolayı cumartesi çıkışlarında bu 3-5 saatlik kayıplar her zaman yaşanır. Bu sebeple yüksek sezonda yani müşterinin arka arkaya eklendiği haftalarda bu kaçınılmazdır. Yelkenli teknelerdede bu durum aynen böyledir. Tek istisna eğer teknenin bir önceki hafta müşterisi olmayıpta limanda kaldı ise temizlik ve hazırlık sorunu olmadığı için müşteri alışverişini sabahtan erken saatte bitirirse öğleden önce çıkış yapılabilir. Yoksa hiçbir teknemiz müşterisini limanda bekletmek istemez. Motoryatlarda bu durum biraz farklıdır çünkü bu teknelerimizde hareket günleri farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden böyle sıkışık çıkışlar nadir görülmektedir.

Bare boat yelkenli tekne kiralamalarında hareketiniz öncesinde check in listesi ile birlikte görevli personelimiz teknede bulunan malzemeleri ve ekipmanları size tek tek göstererek sağlam bir şekilde teslim eder. Bu arada tekneyide size tanıtır. Tekne ile ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa bu aşamada sorabilirsiniz. Bu navigasyon cihazları ile ilgili, motor ile ilgili , bot motorunun çalıştırılması ile ilgili vs. olabilir. Teslim aldığınız tüm malzeme ve ekipmanları yine sağlam olarak hasarsız teslim etmelisiniz. Teslimat evrakını imzalayıp yola çıkabilirsiniz.

Tur bitiminde yine aynı liste üzerinden görevli arkadaşımıza teknenin teslimini yapmanız gerekir. Eksik olan birşey olursa yada tekneye verilen bir hasar söz konusu olursa, sizden çıkışta sigorta muafiyeti kadar alınan depozito dan bu malzemelerin ücreti düşülür. Bu yüzden kullandığınız ekipmanları ve malzemeleri dikkatli kullanınız ve sağlam olarak teslim etmeye çalışınız.

Yunan adalarına gidebilmeniz için pasaport ve vize gerekmektedir. Neticede yunanistana gitmek için bizim gümrüğümüzden çıkış yunanistan gümrüğünden giriş yapılacaktır. Vizesiz pasaportsuz adalara gitmek risktir. Sıkıntı yaşayabilirsiniz, tatiliniz zehir olabilir.

Bilhassa vizeniz ve pasaportunuz dahi olsa türkiyeden çıkış yapmazsanız türkiyede görünüyor olursunuz. Adalara kiraladığınız yelkenli bir tekne ile gittiğinizde orada başınıza gelebilecek herhangi bir kazada örnek verirsek bir tekne size çarpabilir, siz bir tekneye çarpabilirsiniz. Bu durumda suçlu konumuna düşersiniz ve faturası sizin için ve tekne sahibi firma için çok ağır olur. Bu konuya dikkat etmeniz sizin için önemlidir.Haber Bültenine Abone Olun