+90 (532) 342 36 01

Satılık Guletler

 

 

Toplam 16 adet sonuç bulundu.

Satılık Guletler

Ülkemizde Gulet yada Ketch teknelerin yapımı geçmişte Bodrum bölgemizde başlamıştır. Birçok tekne ustası Bodrum tersanelerinde yetişmiştir.  Zamanında bölgemizin en güzel tekneleri Bodrum bölgemizde ortaya konmuştur. Sonrasında Marmaris Bozburun tersaneleri devreye girmiştir, başlangıçta Bodrum tersanelerinin kalitesini yakalamakta zorlanılmış olsada son dönemlerde zaman zaman iyi tekneler ortaya konmuştur. Ardından yakın geçmişte Fethiye bölgesi tersaneleri devreye girmiş burada yapılan satılık guletler kendine özgü tarzları ile olaya farklı bakış açısı getirmiştir. Daha sonra Istanbul tersaneleri yeni teknolojileride Gulet ve Ketch tekne imalatında kullanarak uluslararası piyasada Kabul gören beğenilen estetik adına çok güzel tekneler yapmaya başlamışlardır. Bugün Istanbul tersanelerinin ürettiği çok sayıda lamine lux tekneler dünya denizlerini dolaşmaktadır. Bunun yanında tersanelerimizin ürettiği saç gulet ve ketch tekneler maliyet düşüklüğü, bakımının kolay olması ve dayanıklılığı açısından çok rağbet görmektedirler. Fakat marmaris bölgesi tersaneleri daha uygun fiyatlı charter tekneleri üretimleri ile tekne imalat ve satışında rekor kırmıştır. Daha çok ticari amaçlı yapılan tekneler şu an charter yapan teknelerin büyük bir kısmını karşılamaktadır. Son yıllarda devreye giren Antalya serbest bölgesinde yapılan tekneler, dünya piyasası ile rekabet edebilecek düzeye gelmişlerdir. Bu arada Fethiye bölgemizde satılık guletler imalatı konusunda iyi noktaya gelmiştir, son dönemde ortaya çıkardıkları teknelerde ustaların becerilerini gözlemek mümkündür. Geçmiş dönemde türkiyeden yurt dışına gönderilmek üzere çok sayıda Gulet Ketch tekneler yapılırdı, Gulet imakatında belli kalite standartları devreye girince maliyetler yükseldi. Tabiki maliyet yüksekliğinde en büyük etken teknelerde kullanılan ahşap malzemedeki fiyat artışları bilhassa yurt dışından ithal edilen ahşap malzemedeki artışlar taleplerin biraz düşmesine sebep olmuştur. Ahşap tekneleri satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken şey tatlı su ile temas eden bölgeleridir. Ahşabın en büyük düşmanı tatlı sudur çünkü ahşabı çürütür. Suya maruz kalmış bölgeler üzerine yağ sürülmüş gibi farklı koyu renge döner ve kazıdığınızda çürükler ortaya çıkar. 

Satılık Guletler

Gulet alırken öncelikle yapan ustaya danışmalısınız. Özellikle ahşap tekneyi bilen, Gulet yapım tekniklerinden anlayan bir ekspere survey yaptırmalısınız. Önemli bir konuda teknenin elektrik tesisatıdır ve çok önemlidir. Bu konuda uzman bir survey size detaylı rapor verebilir. Survey talebinizi bize ulaştırırsanız size almak istediğiniz tekne ile ilgili detaylı rapor sunabiliriz. Bizler gulet satışında müşterimize tekne ile ilgili iyi kötü her türlü bilgiyi vermekteyiz, bu davranışımız hem satıcıyı hemde alıcıyı büyük ölçüde rahatlatmaktadır. Bir alışveriş yapılacaksa her konuda dürüst ve açık sözlü olmak herkesin lehinedir. Alacağınız teknenin kısa vadede, orta vadede, uzun vadede olası masraflarını bilmek en doğal hakkınızdır. Bizler Tekneturk olarak ekibimiz ile bunu sağlamaktayız.

Satılık Guletler

Gulet kalitesi ve konforuna gelince bu tamamen parasal bir boyuttur. Çünkü günümüzde hayran olacağınız güzellikte ve kalite konforda tekneler üretilmektedir. Evinizde yada 5 yıldızlı bir otelde olmayan konforun teknenizde olabileceğini unutmayın. Bize bildireceğiniz olabilecek bütçenize en uygun tekneleri size sunacağımıza emin olunuz. Sizin için yapacağımız her konudaki survey raporu tekne içinize sindiğinde ve gönül rahatlığı içinde satışınızı gerçekleştirdiğimizde, bizim size hediyemiz olacaktır. Satış işlemlerinizin takibi ve gerçekleştirilmesi aşaması sonuna kadar bizim gözetimimizde yapılacaktır.Haber Bültenine Abone Olun