+90 (532) 342 36 01

Kiralık Yelkenli Tekneler Tekneturk yachting

Toplam 76 adet sonuç bulundu.

Kiralık Yelkenli Tekneler

Tekne kiralamada farklı bir boyut, yelkenli tekne yada Katamaran kiralamaktır. yeterli ehliyetiniz varsa sevdikleriniz ile birlikte özgürlüğü farklı boyutta yaşarsınız. Yelkenli tekne kiralama nın üç şekli vardır. Bunlardan birincisi Bareboat yani kaptansız personelsiz yelkenli kiralamaktır. Yeterli lisansı ve bu konuda yelken tecrübesi bulunan her müşterimiz bizden yelkenli tekne kiralayabilir. Teknelerimiz 30 ft. ile 57 ft. arasında değişmektedir. Kabin değerlendirmesi yaparsak, iki kabin ile 5 kabin arasıdır. Bunlar kaptansız olarak kiraya verdiğimiz yelkenli teknelerimizdir. Portföyümüzde bulunan bu tarz teknelerimiz çok sayıdadır. Kabin ihtiyacınıza ve bütçenize göre tekne bulabilirsiniz. Tecrübeli yelkenci dostlarımız yalnızca türkiyeden değil dünyanın yelken yapabilecekleri her ülkesinden şirketimiz vasıtası ile her türlü güvenceyide bizlerden alarak yelkenli tekne kiralayabilirler. Kiralık Yelkenliler Bodrum.

Kiralık Yelkenli Tekneler

Deniz sever yelkenci dostlarımıza tavsiyemiz. Eğer yelken konusunda çok tecrübeleri yoksa, birlikte tatile çıkacakları ailelerini, çocuklarını yada dostlarını riske atmadan, kaptansız denize çıkmamalarıdır. Sizlere tatiliniz süresince tecrübeli yelken eğitmeni kaptanlarımızdan verebiliriz. Kiralık Yelkenliler Marmaris kaptanlarımızın verdiği bu eğitim için hiçbir ücret talebimizde yoktur, yalnız standart kaptan ücreti söz konusudur. Yelkenli tekne kiralarken dikkat etmeniz gereken önemli bir konuda, ilk anda kiraladığınız teknenin 40 ft. boyu geçmemesine dikkat etmenizdir. Bu sınır yalnız başınıza abrayabileceğiniz yani hakim olabileceğiniz tekne boyudur. Bunun üstündeki tekneler özellikle sert havalarda ve manevra yaparken sizi zor durumda bırakabilir. Klasik balenli standart yelken yerine furling tarzı direkten çıkan yelkenli tekne kiralamak, sert havalarda yelkene camadan vururken yani yelkeni küçültmek gerektiğinde büyük kolaylık sağlayacaktır. Ana yelkene ve Cenoa yelkene sert havalarda camadan vurmak zorundasınız. Teknenin çok yatması sağlıklı bir seyir değildir. Tekne bordosu üzerine ne kadar abanırsa sürati o nispette azalacaktır. Yelkenine camadan vurulmuş tekne sert havalarda çok daha hızlı ve sağlıklı seyir yapmaya olanak sağlar. Bu yüzden tek başınıza tekne kullanıyorsanız sert havada camadan vurmak gerektiğinde, tekneyi rüzgar üstüne çevirip yelkenin yapraklanmasını sağlamanız yani yelkenin üzerindeki baskıyı azaltmalısınız, tabiki bunları yaparken tekne rüzgar üstünde kalması için motora biraz yol vermelisiniz ve dümeni oto pilota bağlamalısınız. Bunu yaptığınızda rahatlıkla dümeni bırakıp, yelkenin üzerinde baskı olmadığı için, kolaylıkla her iki yelkenide küçültmek istediğiniz miktar kadar, vinçleriniz ile kolayca sarabilir, sonrasında rüzgar üstünden tekneyi çıkarıp, normal seyrinize emniyet içinde devam edebilirsiniz. Tabiki tecrübeli yelkenci arkadaşlarımız bu anlattıklarımızı bilirler. Bu yazdıklarımız yelken tecrübesi fazla olmayan arkadaşlarımız içindir. Kiralık Yelkenliler Orhaniye.

Kiralık Yelkenli Tekneler

Bir diğer kiralama şekli kaptanlı yelkenli tekne kiralamaktır. Fakat kaptanın yatacak kabini bizden ayrı olsun dediğinizde 45 ft. üzeri teknelerin genelikle burun kısmında girişi güverteden tuvaleti duşu içinde olan kaptan kabinli tekne kiralamalısınız. Kaptanlı tekne kiralamak sizin için artı bir emniyettir. Çünkü kaptan teknenin heryerini mutlaka sizden iyi bilen birisidir. Olası bir arıza yada problem karşısında nasıl müdahale edeceğini bilmesi ve sorunu gidermesi lehinize bir durumdur. Sizler yine tekneyi kullanabilirsiniz kaptanınız şartlar uygun ise kullanmanıza müsade edecektir. Fakat ters bir durumda, sert bir havada dümeni sizden alacaktır. Böyle bir durum sizin ve dostlarınız için artı bir emniyettir. Bu durumda hiçbir şekilde tedirgin olmadan sevdiklerinizle keyifli bir tatil yapma şansınız vardır. Kiralık Yelkenliler Göcek diğer bir yelkenli kiralama şeklide kaptanlı personelli yelkenli kiralama şeklidir. Bu tekneler üstte söz ettiğimiz teknelere göre daha büyük, kabin sayısı fazla olan teknelerdir. Üstte söz ettiğimiz tarzda yelkenli tekne kiraladığınızda en büyük sorun yiyecek içecek hazırlamak ve sonrasında ortaya çıkan dağ gibi bulaşıktır. Bunlar sevdiklerinizin dostlarınızın yada sizin ailenizin hanımlarına düşen sıkıntılı zor işlerdir. Neticede onlarında tatil yapmak haklarıdır. Tatilde kim istemezki çeşit çeşit yiyecekler hazırlansın, önüne servis edilsin, sonrasında bulaşıkta halledilsin. İçecekler, çaylar, kahveler gelsin. Bu ancak personelli teknelerde mevcuttur. Tabiki deniz sever dostlarımız bütçelerine göre tatil yapacaklardır.
Yelkenli tekne kiralamanın en büyük avantajı kullanma belgeniz ve tecrübeniz olduğu takdirde, bağımsız özgürce tatil yapabilmenizdir. Ailenizle yada sevdiğiniz dostlarınızla, istediğiniz yerde mola verebilir, denize girebilir, sevdiğiniz bir koyda istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Yabancı bir kişi yada kişiler olmadan teknenizde rahatça hareket edebilir, arzu ettiğiniz gibi rahatça sohbet edebilirsiniz. Neticede kimseye bağlı değilsiniz. Tecrübeniz ve navigasyon bilginiz olduğu sürece, şirketimizden dünyanın her yerinden yelkenli tekne kiralayabilirsiniz. Kiralık Yelkenliler Fethiye.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Haber Bültenine Abone Olun