+90 (532) 342 36 01

Marmaris Ekincik Dalyan Göcek Marmaris

1. Gün Marmaris - Kadırga Koyu

Marmaris ilçemiz Hisarönü körfezi ve Fethiye körfezi arasında orta noktadadır. İsterseniz Hisarönü körfezine doğru rota yapabilirsiniz, isterseniz Göcek koylarına doğru rota yapabilirsiniz. Her iki rota da marmaris koylarınıda gezme şansınız vardır. Bu rotamız Marmaris, Ekincik, Dalyan ve Göcek koyları rotasıdır.

Marmaris çıkışı ile alışveriş şansınız fazladır, migros, tansaş ve kipa tekne alışverişi yapacak müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır. Yaptığınız alışverişi tura gidecekler için ayırdıkları kasada sıra beklemeden ödemesini yaptığınızda anında araçlarına koyarak tekneye göndermektedir. Bu merkezlerin dışında mevcut balık pazarından taze balığınızı ve taze sebze meyve alışverişinizi yapabilirsiniz. Buradaki esnafta aynı şekilde aldıklarınızı teknenize kadar bırakacaktır.

Kaptanınız, personeliniz ve tekneniz hazır yola çıkabilirsiniz. Tabiki bütün bunlar olurken zaman öğleden sonrayı bulmuştur. En yakın koylardan birine kaptanınız çıkacaktır. Bu koyda genellikle marmarise bir saat mesafede bulunan bakir ve doğal güzelliği ve zümrüt gibi denizi İle Boğaz çıkışındaki Kadırga koyudur. Denizle buluşmanız akşamüstü şefinizin hazırladığı hoşgeldiniz Kokteyli ile birlikte bir deniz molası sizin bütün yorgunluğunuzu alacaktır. O saatten sonra kaptanınızın yola devam etmesi için bir sebepte yoktur çünkü mükemmel bir koydasınız. Şefiniz çoktan akşam yemeği hazırlıklarına başlamış olacaktır. Bu gece kadırga koyunda ilk geceniz olacaktır.

2. Gün Göcek - Büyük Aga - Küçük Aga Koyları - Göbün Koyu

Kaptanınız Bugün siz uyurken yola çıkacaktır. Ekincik Dalyan rotanızın üzerindedir, fakat kaptanınız zaman kaybetmeden direk göcek koylarına rota tutacaktır. Ekincik dalyan bölgesine dönüşte girecektir. Ilk göcek koylarına dört saatlik bir deniz yolunuz vardır. Kalktığınızda bu yolun bir kısmı alınmış olacaktır siz keyifli bir şekilde şefinizin hazırladığı kahvaltınızı yaparken, ilk ulaşacağınız ikiz koylar büyük aga koyu ve küçük aga koyudur. Göcek rotası tutan teknelerin ilk uğradıkları iki mükemmel koydur. Temiz bir deniz ve ormanın denizle kucaklaştığı mükemmel bir panorama doyasıya denize girebilirsiniz, güneşlenebilir, karaya çıkıp yürüyüş yapabilirsiniz. Akşamüstü kaptanınız bir başka güzellik olan Göbün koyuna hareketle, Domuz adası geçidinden geçerek göcek koyları havzasına giriş yapacaktır. Girişte iskele tarafındaki ilk koy Göbün koyudur, koya girişten itibaren Göbün koyunun güzelliği  hepinizi büyüleyecektir. Koyun içinde çok derin olmayan turkuaz bir deniz,, binlerce balık sürüsü, dip tarafta bulunan Muammer beyin işletmeciliğindeki restorantın salaş fakat keyifli görüntüsü sancak tarafına kıçtan kara yapıp bağlanmış yelkenli tekneler, restorantta denize sıfır kurulmuş ahşap masalarda oturan, rakı balık, çay kahve keyfi yapan denizci dostlarımızın görüntüleri , oturdukları yerden size hoşgeldiniz anlamında sallanan eller ve ızgarada pişen balıkların mis gibi kokusu, neticede kendinizi iyi hissetmeniz için herşey vardır. Bu gece buradasınız Göbün koyuna hoşgeldiniz.

3. Gün Yavansu Koyu - Manastır (Hamam Koyu)

Bütün güzellikleri ile Göbün koyunda sabah oldu. Sabah yüzünüzü Göbün koyunda denizde yıkayın bir süre balık sürüleriyle yüzün. Teknenize çıktığunızda şefinizin sizin için hazırladığı kahvaltı masanızla karşılaşacaksınız . Personelden rica edin restoranta çıkıp sizin adınıza, sabah tekneciler için sıcak üretilen bazlamalardan alsınlar, keyifli bir kahvaltı yapın.

Göcek koylarında mesafeler kısadır, bir koydan çıkıp diğerine girersiniz. Az sonra Yavansu koyundasınız, keyifli tertemiz denizi olan bir koydur. Denizden istifade edin bu koyda su sporları yapabilirsiniz. Oğle yemeğinin ardından Manastır, bir diğer ismi ile Hamam koyuna geçiş yapacaksınız. Girişte sol tarafta antik kalıntılar göreceksiniz. Buranın Mısır kraliçesi kleopatranın kullandığı hamam olduğu bilinir. Koyun dip kısmı adeta ormanın denizle birleşmesinin güzel bir örneğidir. Suyun içinden çıkmış çam ağaçları göreceksiniz . sürekli dalaman sahil şeridinden gelerek hamam koyunun üzerinden geçen güzel bir esinti bulacaksınız çok sıcak havalarda bu bölümde demirlemek çok güzeldir. Kaptanınızda aynı şeyi yapacaktır. Gece buradasınız bu güzel koyun keyfini çıkarın. Müzik dinleyin kitap okuyun güneşlenin.

4. Gün Sarsala Koyu - Bedri Rahmi Koyu

Sabah kahvaltı sonrası kaptanınız Büyük Sarsala koyuna geçecektir. Bütün koylar birbirinden güzel olduğundan Sarsala koyuda farklı güzeldir. Dip kısmında güzel bir plajı vardır. Plaja çıkarak güneşlenebilir, ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Önemli olan her gittiğiniz koyu keyifle değerlendirin, tatilinizin tadını çıkarın. Belki bugün kaptanınız öğle yemeğini Bedri Rahmi koyunda  verecektir. Buradaki mevcut su kaynağından teknenizin kullanma suyu takviyesini yapacaktır. Olta balıkçılığına meraklı iseniz, tam yerindesiniz bu koy güzel balık yapan bir koydur teknenin botu ile koy içinde birkaç tur atarak sırtı oltanız ile güzel balık alabilirsiniz. Alacağınız balık menevişli yeşil sarı renkli kırlangıç kuyruklu Lambukadır. Lezzetli bir balıktır taze pişirilirse ızgarası çok güzel olur. Bu gece buradasınız dileriz akşama menüde ızgara lambuka ve yeşil salata olur. Rastgelsin.

5. Gün Tersane Koyu - Yassıca Adaları - Boynuz Bükü

Bugün Göcek koylarında son gününüz, göreceğiniz üç tane güzel koy vardır. şefiniz kahvaltıyı gideceğiniz koyda verecektir. ilki osmanlı döneminden kalan Tersane koyu dar bir boğazla girilip içi genişleyen güzel bir koydur, heryerde o dönemden kalan tarihi kalıntılar göreceksiniz. Bu koy geçmiş dönemde sert havalarda denizcilerin sığındıkları yer olmuştur. Deniz molası ve kahvaltı sonrası gidilecek ikinci yer Yassıca adalarıdır. Hemen hemen deniz seviyesinde dört küçük adadan oluşur, keyifli bir ada gurubudur yüzerek hepsini gezebilirsiniz. Su derin değildir seveceksiniz. Üçüncü koy Boynuz büküdür yemyeşil sığla ağaçlarının kapladığı Kristal berraklığında denizi olan bir koydur. Geceleme burada yapılacaktır.

6. Gün Ekincik Dalyan Marmaris

Bu sabah kaptanınız erkenden siz uyurken yola çıkacaktır. Ekincik Dalyana kadar üç saatlik yolunuz vardır. Dalyana geldiğinizde pırıl  pırıl bir plaj ve deniz size karşılayacaktır. Iztuzu plajı tabiat harikası bir yerdir. Sığ denizi ipek gibi kumu ile carettaların yumurta bıraktığı bir yerdir. Her yıl yumurtadan çıkan yüzlerce yavru bu kumlardan denize koşarlar ilginç bir tabiat olayıdır. Plaja mutlaka çıkın güneşlenin, yürüyün, kamlumbağaların yumurtladığı döneme denk gelecek olursanız inanılmaz görüntüler çekebilirsiniz.. isterseniz orada bulunan küçük tekneler ile dalyanı, caunos harebelerini gezebilir çamur banyosu yapabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası kaptanınız Marmarise yol alacak ve akşamüstü marmaris yat limanına yanaşacaktır son geceniz yine teknededir. Marmaris hareketli güzel bir ilçemizdir gece çarsısını gezebilir, barlar sokağında doyasıya eğlenebilirsiniz. Cumartesi sabah kahvaltı sonrası vedalaşma zamanı gelmiştir. Personeliniz sizi aracınıza yada sizi havalimanına götürecek araca kadar yolcu edecektir. Dilekler her zaman güzeldir, gelecek sezona yine güzel bir Teknetürk organizasyonunda buluşmak dileği ile hoşçakalın.Haber Bültenine Abone Olun