+90 (532) 342 36 01

Göcek - Göcek Rotası (7 Gün ve 14 Gün)

Göcek - Göcek Rotamızı size sunmadan once bu bölgemizin rotası hakkında bilgi vermek istiyoruz. Göcek çıkışı ile yalnızca göcek önlerinde birbirine çok kısa mesafede gidebileceğiniz 30 a yakın koy vardır. Fethiye körfezinin karşı yakasınıda dahil ederseniz bu sayı 64 e çıkar tabiki böylesine dantel gibi işlenmiş koylardan oluşan bir bölgeyi bir hafta yada iki hafta içinde gezmek  mümkün değildir. Bizler bu rotamızı hazırlarken gidilecek en güzel koyları anlatarak hazırladık. Bu rotamız üzerinden turunuz bir hafta ise koyları inceleyerek bir haftaya sığacak bir rota yapabilirsiniz. Yada biz bütün bu koyları gezmek istiyoruz gittiğimiz beğendiğimiz her koyda geceleyip gerçekten bu turun keyifle tadını çıkarmak istiyoruz diyorsanız, turunuzu 14 gün yani iki hafta düşünmelisiniz. Tabiki gün sayısı sizin tasarrufunuz altında. Bizler size bu turda göcek koylarının en gözde olanlarını görebilmeniz adına bir haftalık tur olarak aktaracağız.

1. Gün Osman Ağa Koyu - Günlüklü Koyu

Göcek bölgemizin Dalaman havalimanına yakın oluşu nedeni ile uçakla gelerek kısa sürede tekneye ulaşmak adına en müsait yerdir. Alışveriş imkanı kolaydır yaptığınız alışverişleri marketler ve Göcek esnafı teknenize kadar bırakacaktır.

Tekneniz hazırdır, kaptanınız şefinize hazırlattığı bir hoşgeldiniz kokteyli sırasında sizinle tanışır, personelini tanıtır, tekneyi tanıtır ve vira bilmillah yola çıkar. Tabiki bu çıkışınız hazırlıklar alışveriş liman çıkış evrakları derken öğleden sonrayı bulur. Sizlerin bir an once denizle buluşmanız, tatil moduna süratli geçmeniz için ilk durak Osman ağa koyudur. Burada verilecek bir deniz molası size iyi gelecektir. Kaptanınız bu mola sonrasında Osman ağa koyunun bitişiğindeki Günlüklü koyuna geçecektir. Plajı ve çevresi mükemmel bir koydur. Bütün koy günlük ağaçları ile kaplıdır  buaradan itibaren tüm koyların  doğal yapıları, çevresi, nereye baksanız kartpostal gibi olduğundan size tarifi zor olan büyük bir mutluluk verecektir. Ilk gündür ve kaptanınız bu güzel koyda geceleyecektir şefiniz akşam üstü aperatiflerini hazırlamıştır çayınız, kahveniz ile servis edilecektir. Sonrasında ilk gecenin akşam yemeği hazırlıkları başlayacaktır. Sizler bu arada bolca denize girin oltanızı atın balık tutun. Eğer isterseniz sizi bot ile kıyıya çıkaracaktır. Günlük ağaçları içinde yürüyüş yapın, Fotoğraf çekimlerinize başlayın. Teknenize döndüğünüzde çeşit çeşit yiyecekler akdeniz mutfağı bünyesindeki mezeler ve içeceklerle hazırlanmış mükemmel bir akşam yemeği masası bulacaksınız. Herkesin gözleri ışıl ışıl herkes mutlu, sevdiklerinizle oturun masanıza geç saatlere kadar sohbet edin . ilk günden itibaren Göcek turunuzun keyfini çıkarın.

2. Gün  Boynuz Bükü - Kile Bükü

Kaptanınız tecrübesi ile, bağlanacak, gecelenecek koyları en iyi bilen insandır. Turunuz süresince sizi görmeniz gereken en güzel koylara götürecektir. Her sabah siz uyurken bir sonraki koya geçecektir. Kalktığınızda yeni bir koyda uyanmış olacaksınız yeni demlenmiş çayın,  kızarmış ekmek kokusunun, tereyağında pişirilmiş sucuğun, yeni kızartılmış sigara böreğinin kokusu ile uyanacaksınız. Masanızda super bir kahvaltı size bekliyor ve Boynuz bükündesiniz. Mavi tur tarzı şudur. Her sabah yeni bir koyda uyanmak kahvaltı ve öğlen yemeğini orada yapmak. Akşam üstü aperatifi ve çay saati ile akşam yemeğini ikinci bir koyda yapmak ve orada gecelemek. bir fazla koy görelim diye mevcut gittiğiniz koyların güzelliklerini kaçırmayın o koyun tadını çıkarın yoksa zamanınız hep yolda geçer. Çünkü her koy birbirinden güzeldir, acele etmeyin gittiğiniz yerlerin güzelliklerini yaşayın.

Söylediğimiz gibi oğle yemeği sonrası kaptanınız Kile büküne geçecektir. Kile bükünün sahilinde sevimli çok keyifli bir plajı ve çevresinde günlük ve çam ağaçlarından oluşan ormanı ile beraberindeki Kristal berraklığında denizi inanılmazdır. Çam ağaçlarının gölgesinde bulunan kilise kalıntıları enteresandır, ziyaret edin sahilde ormanda yürüyün. Kaptanınız tekneyi kıçtan kara yapmıştır. Bu gece buradasınız keyfini çıkarın. Şefinize söyleyin bu gece size balık yapsın, toprak kapta yanına tereyağlı karides cızlama, yada karides güveç, yanına karışık yeşil salata üstünede beyaz peynir kırıklasın birazda haşlanmış konserve mısır gezdirsin. Kavun peynir tabiki olsun. Rakıyıda buzluğa atmayı unutmasınki bardağa döküldüğünde üstü naftalin gibi pul pul olsun. Tabiki bu alkol alan dostlar için geçerli ama yanında soğuk kola veya meyve suyu da aynı güzelliği verecektir.

3. Gün Bedri Rahmi Koyu - Sarsala Koyu

Güzel keyifli bir geceden sonra sabah göcek koylarının güzel koylarından biri olan Bedri Rahmi koyunda uyanacaksınız. Elinizi yüzünüzü yıkamadan denize atlayın mükemmel bir yerdesiniz denizde kendinize gelin. Sonrasında yine sizler için hazırlanmış mükemmel kahvaltı masanıza oturun uzun bir kahvaltı yapın. Çayınızı kahvenizi sizin için sıkılmış portakal sularınızı için güne iyi başlayın.

Bedri rahmi koyu balık anlamında zengin bir koydur. Sabah erkenden sırtı oltanızı alarak teknenin botuna binin personel botu kullanarak size yardımcı olacaktır koyun içinde bilhassa giriş kısmında birkaç tur atın çok güzel iri lambuka alacaksınız. Erken saatte güzel 3-5 lambuka alırsınız. Şefiniz onları size öğlen yemeğinde ızgara yapsın. ızgaraya koymadan once tuzlayın ve zeytinyağı ile yağlayın balığı kurutmayın sulu kalsın taze balıktır yemeğe doyamazsınız.

Herzamanki gibi oğle yemeğinden sonra kaptanınız bir başka koy Sarsala koyuna geçecektir. Sarsala koyu dip tarafındaki mükemmel plajı ile günlük denize girmek isteyenlerin kara yolu ile ulaştığı bir koydur. Temiz bir denizi vardır. Giriş kısmında sol tarafta teknelerinde iskelesine bağlanabildiği bir restorant bulunur. Yöresel yiyeceklerin olduğu keyifli bir mekandır. Uygun fiyatı vardır. Eğer isterseniz çıkıp bir şeyler yiyebilirsiniz. Zevk alacağınız güzel bir koydur. Geceleme burada yapılacaktır. Sabah başka bir koyda uyanmak üzere sohbetiniz bol olsun.

4. Gün Hamam Koyu - Yavan Su

Uyandığınızda yine farklı bir boyuttasınız. Kaptanınız Hamam koyunun en güzel yerine kıçtan kara yapmıştır. Denize girerek kendinize gelebilirsiniz. Çünkü Kristal berraklığında bir deniz söz konusudur. Girişteki iskele tarafında antik hamam kalıntıları göreceksiniz. Koyun ismini aldığı bu kalıntı kleopatra hamamı diyede anılır. Koyun heryanı çam ormanları ile adeta bütünleşmiştir. Koy dip tarafından sürekli sert rüzgarlar çıkarır hamam koyu önünde yelkenciler yelken yapmaktan keyif alırlar, ön kısımda apaz seyri ile tempolu yelken yapmak mümkündür. Hatta yan taraftaki Yavansu koyunun dip taraflarına kadar apaz seyri yapılabilir. Rüzgar düşünce  tromole atarak geri döner sarsala koyunun girişine kadar yine apaz seyrine devam edebilirsiniz. Göcek koyunda hiç rüzgar esmesede yelkenci arkadaşlarımız Hamam koyunun ağzında bolca yelken yapabilirler. Pupa seyri yada geniş apaz seyri ile domuz adasına doğru seyredebilirler hamam koyuna doğru dönüşleri ise sancak iskele güzel bir orsa seyridir. Bugünkü ikinci koy,Yavan su koyu sakin temiz denizi ile gecelemek ve bağlanmak için ideal bir koydur kaptanınız bu gece buradadır. Balık avlayın, bolca yüzün, su sporları yapın.

5. Gün  Göbün Koyu - Tersane Koyu

Bu sabah kalktığınızda inanılmaz güzellikte bir koyda uyanacaksınız. Göbün koyu bölgenin tüm rüzgarlara kapalı turkuaz denizi ile en mükemmel koylarından biri olan Göbün koyu küçük bir koydur,daha çok yelkenli teknelerin uğrak yeridir. Koyun girişinden itibaren sancak tarafına Gulet ve Motoryatlar kıçtan kara bağlanabilir. Yöresel lezzetleri sunan mükemmel bir restorantı vardır. Kahvaltınızı yapmamış iseniz bu restorantta üretilen çok lezzetli bazlamalardan sıcak sıcak alabilirsiniz. Öğlen yemeğine restoranta çıkabilirsiniz. Mükemmel yöresel bir yemek olacağından emin olun.  Yemek sonrası gideceğiniz diğer koy osmanlılar döneminden kalan tersane koyudur. Içeride bu anlamda çok tarihi kalıntı göreceksiniz. Tersane koyu bu bölgedeki denizcilerin çok sert havalarda sığındıkları, rüzgarlara tamamen kapalı marina gibi bir koydur. Bu akşam kaptanınız gecelemeyi bu koyda yapacaktır.

6. Gün Yassıca Adaları

Yassıca enteresan küçük küçük adalardan oluşur birbirlerine çok yakınlardır. 10-12 metre araları vardır, Yarım saat yüzmenizin neticesinde 4 adayıda dolaşabilirsiniz. Adalar yüksek değildir hemen hemen deniz seviyesindedir. Denizi kumu güzel adalardır. Kaptanınız akşam saatlerine kadar burada kalacaktır bu minik adaların keyfini çıkarın.

Artık turunuzun son günüdür kaptanınız akşam Göcek limanına yanaşmak zorundadır. Bu akşam eğlence mekanınız Göcektir yada teknenizdir. Sabah kahvaltı sonrası vedalaşma zamanıdır. Tekneniz temizliğe alınarak öğleden sonra tekneye girecek yeni haftanın müşterisi için hazırlanacaktır. Kaptan ve personel sıraya dizilerek hepinizle güzel dilekler içinde vedalaşacaktır. Bir dahaki sezona yine Teknetürk organizasyonunda buluşmak dileği ile sağlık ve sıhhat içinde olun.Haber Bültenine Abone Olun