+90 (532) 342 36 01

Satılık Yelkenli Tekneler - Lagoon

Yelkenli tekneler denizcilikte farklı bir boyut ve farklı bir tarzdır. Yelkenli tekne kullanan dostlarımız gerçekten denizi bilen, havayı iyi koklayan, Navigasyonu her şekilde kullanan denizci insanlardır.

Diğer tekne tarzlarına göre yelkencilik bir anlamda iyide bir spordur. Yelken kullanan dostlarımız sağlıklı ve diri kalırlar. Denize çıktıklarında hiçbir çekinceleri yoktur, kendilerine güvenirler. Marina ve çekek yerlerine baktığınızda mevcut teknelerin en az  %80 ni yelkenli teknelerden oluşmaktadır. Bu teknelerimiz yelken donanımı sağlıklı olduğu sürece hiçbir şekilde denizde kalmazlar, motoru arızalansa yelkenleri ile heryere ulaşırlar. Rüzgarla seyredebilmek çok keyifli bir duygudur. Ülkemizde son 10 yılda yelkene merak salmış ve tatilini mutlaka yelkenli bir teknede ve bizzat kendisi kullanarak yapan denizci dostlarımızın sayısı çok artmıştır. Diğer tektelere göre yelkenli tekneye sahip olmak nispeten daha kolaydır. Dostlarımız yeni tekne almaya gücü yetmesede ikinci el mevcut bütçesine göre yelkenli tekne mutlaka bulmaktadır. Dostlarımız ADF yani amatör denizci belgeleri olduğı sürece ailesi ve dostları ile birlikte bir kiralık yelkenli tekneler ile gönlünce tatil yapabilmektedir. Bu teknelerimizin haftalık kiralama bedelleri diğer kiralık motoryat ve kiralık guletlere göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Toplam 0 adet sonuç bulundu.

Yelkenli tekne satın alırken dikkat edilmesi gerekenler,

Denizci dostlarımıza tavsiyemiz yalnızca yelkenli tekne değil hangi tarzda tekne olursa olsun, alacağınız tekneyi, karaya çektirmeden,  survey yaptırmadan almayınız. Teknenize aracılık eden kim olursa olsun söylediklerine güvenmeyiniz. Size satın alacağınız tekne ile ilgili doğruları aktaracak bir broker firma ile doğru bilgiler ile teknenizi satın alınız. Çünkü tekne masrafları az rakamlar değildir. Aklı başında bir ana yelken bir cenoa yaptırmanız bile 4 bin – 5 bin euro dur. Yine hatırı sayılır rakamlar tutan aldığınız teknenin armasıdır. Satın almadan önce armanızın tellerini ve liftinlerini malzeme yorgunluğu testi yaptırmanız tavsiye olunur. Motor bakımı önemlidir. Çok tekne vardır motor saati yüksek olabilir fakat motorun periyodik bakımları ehil kişiler tarafından ve gününde yapılmıştır. Çok sağlıklı ve saat gibi çalışmaktadır. Söylemek istediğimiz teknenin görüntüsünden ziyade bakımlarının titizlikle yapılmış olmasıdır. Tekne karaya çekildiğinde altına yapılacak ozmos kontrolü önemlidir. Şimdilerde bu kontrol teknenin alt bölümü birkaç gün kuruduktan sonra, ozmos kontrol aleti ile mükemmel yapılmaktadır. Ufak tefek başlangıç kabarcıkları olabilir bunlar canınızı sıkmasın tamiri mümkündür. Fakat gelişmiş büyümüş ozmoz hastalığını tamir etmek hem maliyetli olacak hemde size üzecektir. Önemli bir kontrolde, salma kontrolüdür alacağınız teknenin salmasının seyir sırasında herhangi bir yere çarparak darbe almadığının  kontrol edilmesidir. Bu konunun içeriden ve dışarıdan iki çeşit kontrolü vardır bunlara dikkat etmelisiniz. Yoksa tekneniz kullandığınız sürece su yapabilir. Çok önemli bir konuda teknenin elektrik tesisatının kontrolüdür. Tesisatın mutlaka çok sağlıklı olması gerekmektedir. Yoksa kullanım sırasında çok sorun yaşayabilirsiniz.

Acemi yelkenci tarafından kullanılmış yelken sırasında ana yelkenden çok broş yemiş tekneler direk dibinden mutlaka su alacaktır. Teknenizi yıkarken içeriye tatlı su girmesi farş tahtalarında ve teknenin mobilyasında zamanla bozulmalara yol açacaktır. Yağışlı havalarda heç kapaklarından ve direk dibinden teknenize su girerse onarılması çok maliyetli hasarlara yol açabilir.

Yelkenli tekne alacak müşterilerimize, bizlerde yelkenci insanlar olduğumuz için tekne surveyini bizzat yaparak her konuda kendilerine rapor sunmaktayız, teknenin günahı sevabı ne ise kendilerine anlatmaktayız. Yaptığımız tüm kontrolleri survey raporu olarak müşterimize sunmaktayız.

Şirketimiz ayrıca Gulet ve Motoryatlarda olduğu gibi Yelkenli teknelerdede her türlü bakımı üstlenmekte ve yapılan bakımın garantisini vermektedir. Yelkenli tekne almadan önce mutlaka şirketimiz ile irtibata geçiniz. Çünkü portföyümüzde olmayan elimizde çok sayıda satılık yelkenli tekne bulunmaktadır. Bütçenize göre çok çeşitli yelkenli tekneler sunabiliriz.Haber Bültenine Abone Olun